Usługi:

  • Kinezyterapia
  • Fizykoterapia
  • Masaż

Zabiegi dostępne w Active Rehab:

KINEZYTERAPIA

Konsultacja fizjoterapeutyczna: obejmuje kompleksowe badanie w celu analizy problemu pacjenta. Zebrane informacje pozwolą określić rodzaj schorzenia, stadium zaawansowania, możliwości oraz indywidualny plan rehabilitacji.

Terapia indywidualna: polega na indywidualnym doborze technik fizjoterapeutycznych oraz ćwiczeń dostosowanych do możliwości i stanu pacjenta w celu przywrócenia utraconej funkcji.

Masaż klasyczny manualny: używany jest w celach leczniczych. Zadaniem masażu jest poprawa elastyczności mięśni, redukcja stresu i napięcia, poprawa krążenia i dotlenienie tkanek. W zależności od wielkości powierzchni tkanki objętej masażem może mieć formę masażu częściowego lub całościowego. Masaż klasyczny może być stosowany przy wielu dolegliwościach takich jak: bóle mięśni pleców, karku i  kończyn, napięciowe bóle głowy, obrzęki, przewlekłe stany zapalne stawów, mięśni i ścięgien, choroby reumatyczne, blizny, a także przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Drenaż limfatyczny: polega na stosowaniu określonych technik i specjalistycznych ruchów, tak aby przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zmniejszyć obrzęk i wspomóc przenikanie limfy do naczyń. Wskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. obrzęki w stanach pourazowych, obrzęki na tle niewydolności naczyń limfatycznych (w obrębie kończyn), np. po mastektomii, profilaktyka żylakowa, cellulit.

Kinesiology taping: w tej metodzie wykorzystuje się elastyczną taśmę, a jej struktura przypomina ludzką skórę, ma ona właściwości samoprzylepne, jest wykonana z bawełny i  jest wodoodporna oraz przepuszcza powietrze. Kinesiology Taping jest terapią wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Stosuje się ją w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych (m.in. w czasie ciąży, dyskopatie, zwyrodnienia, stany pooperacyjne ), w przypadku urazów i kontuzji, przeciążeń mięśni i stawów oraz w celu zmniejszenia obrzęków i poprawy elastyczności skóry-blizny.

ZABIEGI NA CIAŁO

Masaż relaksacyjny świecą: Masaż ten polecam zwłaszcza w chłodne dni, oraz wtedy kiedy nasza skóra jest przesuszona i zmęczona oraz potrzebujemy relaksu.Ciepły wosk rozgrzewa ciało, ale też dzięki swojej wyjątkowej konsystencji i palecie zapachów pobudza zmysły. Ten wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny wykonywany jest świecą, która dzięki niskiej temperaturze topnienia i zawartości 100% naturalnych wosków jest używana jako olej do masażu. Olejek ze świecy sprawia, że skóra jest nawilżona, miękka i pięknie pachnie.

Czekoladowa rozkosz: zabieg relaksująco-regenerujący z wykorzystaniem ciepłej czekolady. Efektem zabiegu jest silna stymulacja mikrokrążenia, dotlenienie i poprawa kolorytu cery. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i przyjemnie pachnąca. Wzrasta poziom „hormonów radości”. .Czekolada redukuje objawy cellulitu. Preparaty do zabiegu zawierają m.in. ekstrakt czekoladowy, ceramidy, witaminy A i E. Zabieg rozpoczyna się głębokim oczyszczaniem przez peeling czekoladowy przygotowujący skórę do dalszego etapu czyli masażu gorącą czekoladową maską. Zabieg ten to prawdziwa rozkosz dla duszy i ciała.

Shiatsu wiśniowy: Japoński rytuał wyszczuplająco-odmładzający na ciało: egzotyczny zabieg oparty na wyselekcjonowanych składnikach aktywnych połączony z fenomenem ludzkiego dotyku przynosi fizyczną i mentalną odnowę oraz uaktywnia wewnętrzne siły witalne. Intensywnie i długotrwale nawilża skórę. Otula ją aromatem soczystej wiśni. Centella Asiatica czyli wąkrotka azjatycka pobudza metabolizm fibroblastów, stymulując je do syntezy kolagenu i elastyny. Pobudza także syntezę kwasu hialuronowego powodując wzrost gęstości i elastyczności skóry oraz poprawę jej nawodnienia.Ekstrakty z wiśni, miłorzębu japońskiego i imbiru mają właściwości odmładzające – są bogatym źródłem witamin A i C, potasu, wapnia, magnezu, polifenoli i witamin z grupy B. Dzięki temu doskonale regenerują, wzmacniają i poprawiają witalność skóry zmęczonej. Niezwykły aromat zabiegu zabiera w daleką podróż do kraju kwitnącej wiśni! Etapy: ryżowo- wiśniowy peeling ciała, masaż i relaks wiśniową maską do ciała.

Owocowy raj: Wyszczuplający zabieg na ciało z liczi i guaraną. Aromatyczny zabieg antycellulitowy o zniewalającym zapachu soczystych, tropikalnych owoców. Polecany dla osób z problemem cellulitu i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, pragnących poprawić sylwetkę oraz w celu zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Starannie dobrane składniki aktywne przyspieszają lipolizę i mikrokrążenie skóry, wspomagając usuwanie toksyn z organizmu.

FIZYKOTERAPIA

Laseroterapia: Laser działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie się ran i tworzenie blizn. Działanie energią światła laserowego (biostymulacja) powoduje pobudzenie komórek a nie ich niszczenie. Wśród wskazań do zabiegu laserem znajdują się m.in.: zmiany zwyrodnieniowe stawów,  RZS, skręcenia, zwichnięcia, złamania, zespoły przeciążeniowe narządu ruchu, zmiany zapalne tkanek miękkich, nerwobóle, zespół cieśni nadgarstka, ostroga piętowa, rany pooperacyjne, choroby skóry.

Ultradźwięki: Ultradźwięki wpływają na organizm na wiele sposobów, wywołując:

  • Efekt mechaniczny bezpośrednio związany z różnicą ciśnień fali ultradźwiękowej w trakcie wykonywania zabiegu. Uzyskany efekt określa się jako mikro-masaż tkanek poddawanych zabiegowi;
  • Efekt termiczny, który jest związany z powstaniem w tkankach ciepła podczas leczenia ultradźwiękami. Najsilniej przegrzewającą się tkanką jest tkanka nerwowa, później mięśniowa i tłuszczowa;
  • Efekt fizykochemiczny, który polega na wpływie leczenia ultradźwiękami na płyny zawarte w tkankach ludzkich (koloidy tkankowe).

Leczenie ultradźwiękami ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, rozluźniające. Stosuje się w takich schorzeniach jak: stany pourazowe, zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i kończyn, ostrogi piętowe, stany zapalne tkanek miękkich, leczenie krwiaków i wiele innych.

Galwanizacja: to zabieg elektro-leczniczy, który polega na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta pomiędzy dwoma elektrodami (anodą i katodą). Galwanizacja ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Stymuluje mięśnie, łagodzi ból. Pomaga w chorobach nerwów obwodowych, a także przy dolegliwościach reumatycznych. Może pobudzać albo obniżać napięcie nerwowe.

Jonoforeza: to zabieg elektro-leczniczy, polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo (przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmiękczając blizny).

Tens: prądy Tens znajdują zastosowanie w uśmierzaniu lub redukowaniu przewlekłego i ostrego bólu. Zabieg polega przede wszystkim na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu.

Prądy diadynamiczne: prądy impulsowe mają silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu, pobudzają ukrwienie, poprawiają trofikę tkanek, wpływają na zmianę pobudliwości tkanki mięśniowej. Znajdują zastosowanie w schorzeniach takich jak: zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych i kręgosłupa, nerwobóle, mięśniobóle, migreny, zanik mięśni z bezczynności, obrzęki pourazowe, zaburzenia ukrwienia obwodowego, krwiaki, utrudniony zrost kostny.

Prądy interferencyjne: są to prądy średniej częstotliwości. Wykazują działanie silnie przeciwbólowe, pobudzają skurcze mięśni szkieletowych, zmniejszają napięcie układu nerwowego, pobudzają ukrwienie. Zaleca się stosowanie  w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w nerwobólach i zespołach uciskowych, bólach kręgosłupa i dyskopatiach oraz zaburzeniach krążenia obwodowego, a także przy osłabieniu i zaniku mięśni.

Prądy Traberta: wykazują działanie przeciwbólowe, poprawiają ukrwienie tkanek i odżywienie. Stosuje się je głównie w terapii zespołów bólowych kręgosłupa i stawów kończyn.

Elektrostymulacja: istotą zabiegu jest stymulacja, czyli pobudzanie mięśni i nerwów za pomocą energii elektrycznej.